Özel Medisante Polikliniği

Mezoterapi Nedir?

image

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, bitkisel ya da farmakolojik ilaçlarla hazırlanan kokteyllerin, derinin orta tabakasına verilmesi ile mezoderm kaynaklı organ ve dokuların (deri, derialtı yağ dokusu, kas, kemik, kan damarları, ürogenital sistem) tedavi edildiği tamamlayıcı bir tıp metodudur.

Mezoterapinin kozmetik amaçlı başlıca kullanımları, cilt yenileme, cilt güçlendirme, sıkılaştırma, saç güçlendirme, leke tedavileri, cilt çatlakları ve lokalize bölgesel yağ birikimleridir. 

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

·         Gebelerde

·         Süt veren annelerde

·         Kanser hastalarında

·         Kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlarda

·         Ürtiker hastalarında

·         İnme (felç) geçmişi olanlar

Mezoterapi Tedavisine Cevap Ne Zaman Alınır?

Mezoterapi tedavisine cevap problemin şiddetine bağlı olunur fakat kişinin yaşına cilt yapısına bağlı olmakla birlikte genellikle 2 veya 3 seanstan sonra sonuç almaya başlanır.

Saç Mezoterapisi:

Saç mezoterapisi kadınlar ve erkeklerde saç dökülmesini engeller ve bununla birlikte saçın uzamasını sağlar. Erkeklerde kelleşme tedavisinde mezoterapi kullanılır. Enjektör yardımıyla besin öğeleri içeren sıvı saç derisine enjekte edilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan bu yöntemle hücre metabolizmasını hızlandırır ve enfeksiyonları yok eder ve kan dolaşımını hızlandırır ayrıca saç foliküllerini de canlandırılarak uzun güçlü ve hacimli saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Mezoterapi uygulamasında oldukça ince iğneler kullanılır, saç derisinin 2-3 mm altına inerek vitamin, mineral ve dokuyu güçlendirip bakım yapacak birleşenler enjekte edilir. 6 ay sonra tekrar uygulanır, çıkmış olan yeni saç tellerini güçlendirir. Saçlarda kırılma ve dökülmeye seyrelmeye neden olan sebepler de vardır. Bunlar; çevresel faktörler, stres, sigara, UV ışınları hormon bozukluğu beslenme ve uyku gibi vb. gibi etkenlerdir.

Kişinin problemine göre haftalık veya iki haftalık seanslar halinde 4-10 seans arası mezoterapi yapılır.

Yüz Mezoterapisi:

Mezolifting oldukça etkili bir anti-aging tedavisidir. Yüz mezoterapisi sonrası cildimiz daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildimizin elastikiyeti artar ve sarkması kırışıklar hafifler ve azalır. Cilt aydınlık ve parlak görünüme sahip olur. Güneş ışınları ve kolajen kaybı birleşerek cildin aydınlık ve parlak görünümünü bozar. Yüz mezoterapisinde ilaçlar ufak miktarda karıştırılır ve cildin içine direkt olarak verilir, ayrıca ilaçlar az miktarda kullanıldığı için kullanılan maddelerin yan etkisi azalmış olur.

Yüz mezoterapisi, başlangıç olarak 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans, 3-6 ay arası yapılabilir.

İğnesiz Mezoterapi:

Son zamanlarda sıkça tercih edilen bir uygulamadır. İğnesiz mezoterapi ille artık ağrı ve acı olmadan cildimizi yenilemek mümkün. Ciltte iğne kullanmadan iğnesiz olarak güçlendirme ve canlandırma sağlar. Mezopeeling’in en önemli noktası da içeriğinde bulunan etkin karışımdır. Ayarlanan oranlarda TCA ve H202 kombinasyonu içeren yöntem ile fibroblast büyüme ve cilde hasar vermeden ciltte etki sağlar. Uygulama sonrasında ise cilt altındaki lifting etkisi devam eder ve cilt sorunlarını iyileştirir, kolajen oluşumunu etkileyerek hücrelerde biyolojik uyarım gerçekleşmiş olur.

Selülit Mezoterapisi:

Kadın ve erkekte bulunan ve her yaş grubunda görülen bir dolaşım rahatsızlığıdır. Genellikle hormonsal faktörlere bağlı lenf drenaj sorunu ortaya çıkar. Cildin altına enjekte edilen maddeler selülit olan bölgede kan akışını ve lenfatik dolaşımı düzenler, yağ depozitlerini çözer ve son olarak sertleşmiş bağ dokuyu düzenler. Böylelikle kişinin görünümünü değiştirir. Selülit mezoterapisi tedavisinde 4-10 hafta süre içinde, haftada bir işlem ile başarılı sonuçlar elde edilir. Tedavi diyet ve egzersiz ile desteklenmelidir.

Mezoterapi Tedavisi Fiyatları

Mezoterapi çok geniş bir uygulama alanıdır. Probleme ve hastaya göre mezoterapi seans sayısı belirlenir ve mezoterapi işlemi buna göre fiyatlandırılır. Mezoterapi uygulamasında “paket fiyatı” sıkça telaffuz edilir. Mezoterapi uygulaması fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.