Özel Medisante Polikliniği

İp Askı ile Yüz Germe

image

İp Askı ile Yüz Germe

İp Askı ile Yüz Germe

Yaşlanmanın kimyasal sonuçlarından ve yer çekimi kuvvetinden dolayı yenilenme ve kendini koruma yeteneğini kaybeden cilt, sarkma problemleri ile karşı karşıya kalabilir. Kolajen ve elastikiyet kaybının yanı sıra bağ dokusunun zayıflaması da yüz derisinin sarkmasına ve kırışmasına neden olarak kişiye olduğundan daha yaşlı bir görünüm verebilir. Estetik yüz ameliyatı olmak istemeyen kişiler söz konusu olduğunda, ip askı ile yüz gereme yöntemi yaygın olarak kullanılan, başarılı ve gerekli bir alternatif tedavi seçeneği olarak kabul edilir.

Özel Medisante Poliklinik uzmanları olarak İp Askı ile Yüz Germe yöntemi ile minimum riskli, uzun süre kalıcı ve güçlü kozmetik sonuçları sizlere sunmak için hazırladığımız blog yazısına göz atın!


İp Askı ile Yüz Germe Yöntemi Kimler İçin Uygundur?


İp askı ile yüz germe yöntemi, cerrahi işlemlerden geçmek istemeyen ama yine de cildini genç ve canlı görünümüne kavuşturmak isteyen herkes için mükemmel bir seçenektir. Yüz germe işlemine alternatif olarak bu tedavi kişinin yaşlanma sürecinin ertelenmesini sağlar. Kısmi yüz felci olan bireylerin yanı sıra, kırışıklık ve ince çizgileri olan hastalarda yaşlanma sorunlarının tedavisinde ip askı kullanılabilir. Askının silikon, dışı polyesterden oluşan iplikleri fizyolojik olarak insan vücudu ile uyumludur ve bu nedenle cilt altında uzun süre kalabilir.


İp Askı Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

İp askı yöntemi, sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde uygulanmak için en sık yüz ve boyun bölgesine yapılır. Ayrıca ip askı ile yüz germe yöntemi, eller ve ayaklar gibi vücudun diğer kısımlarında da kullanılır.

İp askılama yönteminin uygulama alanları şunları içermektedir:

·         Yanakların belirginliğini arttırmak

·         Çene altında deri sarkması

·         Yüz özelliklerinin ovalleşmesi

·         Kaşların yüksekliğini arttırmak

·         Boyundaki kırışıklıklar

·         Meme dikleştirme

·         Sarkan kollar

·         Kalça ve bacaklarİp Askı Yöntemi Her Cilt Tipinde Etkili Midir?

İp askı ile yüz germe yöntemi, ciddi şekilde kırışmış veya sarkmış cilde sahip olanlar için önerilmez. Bu gibi durumlarda kişi yüz plastik cerrahına gönderilir. İp askılama ile yüz germe tedavisi, hafif gevşeklik sergileyen ince ciltler için en etkili ve en çekici sonuçları sunmaktadır. Yine de aşırı ince veya kırışık ciltler ile kalın ciltler için sonuçlar bu prosedürle tatmin edici olmayacaktır.

İp askı yöntemi ile cilt germe hakkında daha detaylı bilgi almak için Özel Medisante Poliklinik ile iletişime geçebilir, randevu oluşturabilirsiniz.İp Askı ile Yüz Germe Tedavisinin Faydaları

İp askı ile yüz germe tedavisinin en önemli faydası, güvenli, ağrısız ve keyifli bir şekilde uygulanabilmesidir. Bunun yanı sıra ip askı ile yüz germe yönteminde görünür bir dikiş izi olmaz. Lokal anestezi altında uygulandığı için hastanede kalma gibi bir durum yoktur. İp askı ile cilt germe tedavisinden hemen sonra kişi günlük hayatına dönebilir. İp askı tedavisinde yer çekiminin neden olduğu sarkmayı iyileştirmek için, yukarı doğru bir kuvvet sağlayan askıya alma etkisi kullanılır. Bu sayede oldukça etkili sonuçlar elde edilir. İhtiyacı olan 37 ile 70 yaş arasındaki kadın ve erkekler tarafından tercih edilebilen ip askı ile cilt germe yöntemi, oldukça doğal sonuçlar sunması ile son yılların dikkat çeken tedavisi haline gelmiştir. İp askı ile cilt germe tedavisinin mimiklere etkisi yoktur ve kas davranışları bu işlemden etkilenmez. İp askıların gevşek olduğu hissedildiği takdirde iplerin yeniden sıkılması ya da tedavinin tekrarlanması mümkündür.


İp Askı ile Cilt Germe Ne Kadar Kalıcıdır?

İp askı tedavisi uzun süreli bir etkiye sahiptir. Eriyebilir formdaki dişler, yapıldıkları malzemeye bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl değişen bir kalıcılığı vardır.İp Askı ile Yüz Germe Ne Kadar Sürer?

İp askı tedavisi cerrahi olmayan bir cilt germe işlemi olduğundan dolayı lokal anestezi kullanılır. Bu yüzden ip askı, yaklaşık 30- 45 dakika süren hızlı bir işlemdir.İp Askı ile Yüz Germe Tedavi Sonrası Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Fransız ip askı ile yüz germe ameliyatından hemen sonra kişi normal günlük aktivitelerine dönebilir. İki yıl süreli etkisi olan ip askı tedavisi uygulamadan hemen sonra kendisini gösterir. Ortalama 6 haftalık bir süreden sonra ise ip askı ile gelen kalkık ve genç görünüm kişiye tamamen yerleşmiş olacaktır.İp Askı ile Yüz Germe Fiyatları

İp askı ile yüz germe fiyatları uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. İp askı yöntemi fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.