Özel Medisante Polikliniği

Medikal Estetik Uygulamaları, Medikal Estetik, Medikal Estetik Uygulanma Alanları

  • Ana Sayfa
  • Bloglar
  • Medikal Estetik Uygulamaları, Medikal Estetik, Medikal Estetik Uygulanma Alanları
image

Medikal Estetik Uygulamaları, Medikal Estetik, Medikal Estetik Uygulanma Alanları

Medikal estetik tıbbi bir tanım olmakla birlikte, cilt, vücut ve yüzün en estetik görünüme kavuşturulması adına yapılan sanatsal dokunuşlardır. Farklı teknik ve prosedürlerin işletilmesiyle yapılan medikal estetik uygulamaları, bireyin estetik kaygılarını gidermesinin yanı sıra onarıcı ve tedavi edici özelliklere de sahiptir. Daha sağlıklı ve doğal görünümün elde edilebilmesi amacıyla uygulanan medikal estetik yöntemleri, herhangi bir cerrahi girişim veya genel anestezi kullanılmadan yapılabilmesi sebebiyle hasta konforu açısından fark yaratmaktadır.

Medikal estetik uygulamaları; çevre faktörleri, mevsim şartları, kalıtsal özellikler, yaş alma, stres, kötü yaşam ve beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan fiziksel yıpranmaların onarılmasına yönelik uygulamalardır. Estetik beklentileri en üst düzeyde karşılayan bu tür medikal estetik uygulamaları, farklı yöntemlerle ihtiyaçların giderilmesine olanak sağlamaktadır.

Medikal Estetik Uygulama Yöntemleri

Medikal estetik taleplerinin karşılanması adına hizmet veren tam donanımlı ve tamamen sterilize edilmiş kliniklerde non-invaziv ya da minimal invaziv teknik ve teknolojiler kullanılır. İnvaziv, yani hiçbir cerrahi girişime gerek duyulmadan yapılan estetik uygulamaları ağrısız-acısız yapılabilmeleri ve kısa sürede tüm beklentileri karşılayabilme özellikleri sebebiyle tercih edilmektedir.

Medikal estetik sırasında yüz germe uygulamaları çoğunlukla yaş alma sebebiyle ortaya çıkan cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırmak, botoks uygulamaları ise daha dolgun ve canlı yanak ve dudak görünümünün elde edilmesine yönelik olarak yapılmaktadır. Medikal estetik, çoğunlukla deri altına yapılan enjeksiyonları içeren tekniklerle birçok farklı estetik sorunun giderilmesi mümkün olabilmektedir. Medikal estetik uygulamaları kapsamında,

·         Ameliyatsız yüz germe

·         Cilt gençleştirme

·         Göz Altı tedavisi

·         Boyun ve dekolte bölgeleri

·         Çatlak ve leke tedavisi

·         Cilt bakımı

·         Selülit tedavisi

·         Lazer epilasyon

·         Bölgesel zayıflama

·         Dolgu uygulamaları

·         Botoks uygulamaları yapılabilmektedir.

Medikal Estetiğin Avantajları Nelerdir?

Estetik yaptırmak isteyenlerin en önemli çekincesi cerrahi müdahale ve sonrasında uzun süren iyileşme süreci sırasındaki tedavi programının uygulanması ve estetik kayıplardır. İleri teknoloji ürünü cihazlarla oldukça kısa süreler içerisinde yapılabilen medikal estetik uygulamaları hiçbir cerrahi girişim gerektirmemesi sebebiyle hastalara önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bunun dışında,

·         Ağrısız acısız olması,

·         Genel anesteziye ihtiyaç duyulmaması

·         Hastanın aynı gün sosyal yaşamına geri dönebilmesi

·         Estetik beklentileri en üst düzeyde karşılaması

·         Enfeksiyon riskinin en düşük seviyede olması

Medikal estetik, uygulama sonrası komplikasyon ve risk unsurlarının minimum seviyede olması gibi önemli avantajlar sağlamaktadır.

Medikal estetik uygulamalarının en ayırt edici özelliklerinden biri de uygulama sonucu elde edilen doğal görünümdür. Birçok medikal estetik uygulama sonrasında estetik girişimle ilgili en ufak izin görülmesi bile söz konusu değildir. Neredeyse %100’e varan bir başarı oranına sahip bulunan medikal estetik uygulamaları cerrahi yöntemlere göre önemli farklılıklar göstermektedir.

Medikal Estetiğin Cerrahi Yöntemlerden Farkı

Ciltte ve vücudun farklı bölgelerinde yaş, çevresel ve mevsimsel etkilere bağlı olarak oluşan kırışıklık, leke, sivilce, geniş gözenek ve yıpranma sebebiyle oluşan estetik kayıplar bireylerin özgüvenlerini yitirmelerine ve sosyal yaşamdan soyutlanmalarına yol açabiliyor. Estetik kayıpların giderilmesi amacıyla kullanılan cerrahi yöntemlerle bazı sorunlar giderilebilse bile, birçok farklı estetik talebine karşılık veremiyor. Bu sebeple bu tür sorunlarından kurtulmak isteyen bireylerin yardımına yeni teknoloji ürünü cihazlarla yapılan ameliyatsız estetik uygulamaları yetişiyor.

Küçük dokunuşlarla büyük sonuçların alınmasına olanak sağlayan medikal estetik uygulamaları, estetik ihtiyacı duyan bireylerin daha kısa sürede daha genç ve güzel bir görünüme sahip olabilmelerini mümkün kılıyor. Ameliyatsız medikal tekniklerle radikal değişimler elde edilemese de ufak ve yerinde dokunuşlarla hastanın olduğundan en az 5-10 yaş daha genç ve sağlıklı görünmesi sağlanabiliyor.

Medikal estetiğin cerrahi yöntemlerden farkı söz konusu edildiğinde maliyet de önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Bir öğlen arasında lokal anestezi altında ağrısız-acısız bir şekilde gerçekleştirilen medikal estetik uygulamalar, cerrahi işlemlere oranla çok daha uygun fiyatlarla yapılabiliyor. Estetik kusurlara ameliyatsız çözümler üreterek pratik sonuçların elde edilmesini sağlayan medikal estetik, uygulama sonrası risk unsurlarını minimum seviyeye indirmesi özelliğiyle de cerrahi estetik yöntemlerinden ayrılıyor.