Özel Medisante Polikliniği

Dudak Dolgusu

image

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dudak dolgusu, sadece dudakları büyütmek için değil, dudakları şekillendirmek, daha simetrik bir görünüm sağlamak, daha nemli ve daha canlı dudaklara sahip olmak isteyen kişilere de uygulanmaktadır.

Yüz hatlarınıza uygun yapılan dudak dolgusu işleminin doğal görünümü le kişiye daha çekici bir görünüm kazandırır.


Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, daha dolgun dudaklara sahip olmak, dudakların kontür hatlarını belirginleştirmek ve dudakların simetrik görünmesini sağlamak için tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalardan birisidir. Hyalüronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamaları sayesinde kısa sürede doğal görünümlü dolgun dudaklara ulaşmak mümkündür.Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Bu sebeple dudak dolgusu işlemini yüz anatomisini çok iyi bilen tecrübeli bir doktor tarafından yapılması önerilir.

Dudak dolgusu işlemi öncesinde dudakların mevcut halinin fotoğrafı alınır. Daha sonra topikal anestezi kremi sürülerek dudakların uyuşması sağlanır. Dudak dolgusu uygulamalarında çapraz bağlı hyalüronik asit içeren, yumuşak yapıya sahip, kalıcı olmayan dermal dolgular kullanılmaktadır.

Kişiye özel olarak açılan 1 ml (bir tüp) dudak dolgusu, dudak bölgesinde cilt altına daha önceden kararlaştırılan bölgelere enjeksiyon ile yerleştirilir. Dudak dolgusu uygulaması sırada dudaklar tamamen uyuşmuş olduğu için herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez. Dudak dolgusu enjeksiyon işlemi yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir. Dolgun dudaklar için istenen hacim artışı dudak dolgusu işleminden hemen sonra görülebilir.

Dudak dolgusu işleminden sonra herhangi bir kanama, morarma olmaz, iğne girişi yapılan yere bandaj gerekmez. Kişi, dudak dolgusu işleminden hemen sonra gündelik hayatına dönebilir. Kısa zamanda tamamlanan kolay ve konforlu bir uygulamadır. Dudak dolgusu uygulaması sadece dudaklara hacim kazandırmak için değiş, dudaklarda mevcut olan asimetriyi düzeltmek için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Dudak dolgusu işlemi sonunda dudakların ne kadar hacimli olacağı, dudak dolgusu işlemi sırasında kullanılan dolgu miktarına bağlı olarak değişmektedir. Az dolgu kullanarak hafif dolgun dudaklar; daha fazla dolgu kullanılarak daha dolgun dudaklar elde etmek mümkündür.


Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi

Dudak dolgusu uygulamalarında kalıcılık süresi ortalama 1 yıldır. Dudak dolgusu uygulaması esnasında kullanılan hyalüronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular zamanla vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline geri döner.

Bunun yanı sıra dudak dolgusu işleminin etkisi kişinin yaşıyla, dudak şekliyle, dudakların elastikiyeti ve kullanılan dolgu malzemesinin özellikleriyle, miktarı ve kalitesiyle ilgili olarak farklılıklar gösterir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel faktörler de dudak dolgusu işleminin kalıcılık süresini belirler. Bu sürenin sonunda dudak dolgusu işleminin tekrarlanması ile bir sonraki dudak dolgusu işleminin kalıcılık süresi daha uzun olacaktır.

Dudak dolgusu işleminden sonra, özellikle 4 saat içerisinde, sıcak yemek ve içecekten uzak durmanız, sert çiğneme hareketleri yapmamanız, dudağınızı ovalamamanız, aşırı mimiklerden kaçınmanız ve ruj sürmemeniz gerekmektedir.


Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları uygulamada kullanılacak olan dolgu türüne ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Dudak dolgusu hassasiyetle yapılması gereken önemli bir işlemdir.

Dudak Dolgusu fiyatları ve diğer tüm sorularınız ile ilgili klinik telefonlarımız veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.