Özel Medisante Polikliniği

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği

image

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyat olmaktan çekinen ya da uzun iyileşme süreçleri yaşamak istemeyen kişiler, ameliyatsız burun estetiğini tercih edebilir. Burun dolgusu işlemi son zamanlarda en çok yapılan işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Burun dolgusu işlemi, ameliyatla geri dönüşü olmayan riskleri almak istemeyen kişiler için de tercih edilebilir. Burun dolgusu fiyatı, operasyonun yapılacağı yerlere göre değişiklik göstermektedir.


Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği işleminin amacı, burunda radikal değişiklikler yapılmadan yalnızca dolgu işlemi ile istenilen görünümün verilmesidir. Çoğu zaman burun dolgusu işlemi için anestezi almanıza bile gerek yoktur. Uygun dolgu maddeleri ile burundaki çökme, yamukluk ya da düzensiz profil doldurulur. Burun ucunu aşağı çeken kaslara burun dolgusu yapılarak daha kalkık görünmesi sağlanır. Aynı bölgeye yapılan dolgular ile kontür düzenlemeleri yapılabilir. Cerrahi müdahalede bulunmadan, ufak dokunuşlarla istenilen estetik görünüme burun dolgusu işlemi ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Burun dolgusu uygulamaları ile burundaki boyut sorunlarında bir düzenleme yapılamamaktadır. Burundaki şekil bozukluklarını gidermek için geçici ancak tekrarlanabilir çözümler için burun dolgusu işlemine başvurabilirsiniz.


Ameliyatsız Burun Estetiği ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Burun- dudak kesişimi belirgin hale getirilebilir.

Burun sırtı daha düz bir görünüm kazanabilir.

Burundaki asimetriler giderilebilir.

Burun estetiği ameliyatları sonucunda meydana gelen şekil bozuklukları düzeltilebilir.

Burun ucu kaldırılabilir.

Burundaki eğrilikler tamamen ya da kısmen giderilebilir.

Burun ucu, burun sırtı ve burnun yan kısımları için hacim eksikleri dengelenebilir.

Kırıklardan kaynaklanan estetik sorunlar düzeltilebilir.

Asimetrik burun delikleri daha simetrik hale getirilebilir.


Burun Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamaları içerisinde yer alan burun kaldırma veya burun dolgusu işlemi için ortalama 15-30 dakika yeterlidir. Kişiler, burun dolgusu uygulamasından sonra herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duymaz. Burun dolgusu uygulaması sonrasında hastaların gündelik yaşama hemen dönebilmeleri, burun dolgusu işleminin önemli bir avantajıdır. Ameliyatsız burun kemeri düzeltme gibi işlemler de dolgu uygulamalarının kapsamına girmektedir. Burun dolgusu yapılacak alanlar lokal anestezi ile uyuşturulduğu için burun dolgusu işlemi uygulama esnasında acı hissi en aza indirilir.


Cerrahi Olmayan Burun Şekillendirme İçin Hangi Maddeler Kullanılır?

Likit rinoplasti ya da ameliyatsız burun estetiği için en çok kullanılan maddeler hyalüronik asit ve calcium apatit içerikli seçeneklerdir. Burun dolgusu için kişinin vücudundan elde edilen dermal dolgu maddeleri de kullanılabilir.


Burun Dolgusu Uygulamalarındaki Riskler Nelerdir?

Burun dolgusu basit bir işlem olsa da bu işlem sonrasında bazı komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Burun dolgusu işlemi sonrasında burun ve çevresindeki kılcal arter damarlar tıkanabilir ve bu önemli bir komplikasyondur. Dolgu iğnesi damar içine denk gelirse hyalüronik asit damarı tıkayabilir. Bunun sonucunda arterlerin dolaşımında sorun yaşanır, ciltte nekrozlar oluşabilir ve burunda iz kalabilir. 

Burun Dolgusu Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadar Süredir?

Burun dolgusu, 8-24 ay arasında kalıcılığa sahiptir. Burun dolgusu uygulamasının etkisi ve kalıcılığı, kullanılan dolgu türüne, miktarına ve kişinin biyolojik süreçlerine göre farklılık gösterir. Geçici olan burun dolgusu işlemini yaptırarak bu süre içerisinde burnunuzda kalıcı bir işleme ihtiyaç duyup duymadığınıza karar verebilirsiniz. Bu sayede cerrahi müdahale gerekmeden burnunuzdaki şekil bozukluklarını giderebilir, hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Burun dolgusu işlemi ile ağrısız bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.


Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları operasyonun yapılacağı yere göre değişiklik göstermektedir. Ankara Burun Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için polikliniğimizi arayabilir, burun dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.