Özel Medisante Polikliniği

Alexandrite Lazer

image

Alexandrite Lazer

    Lazer epilasyon teknolojileri içerisinde bulunan teknolojilerin her birinin farklı dalga boyları bulunmaktadır. Lazer ışınlarının cilt altına nüfuz etme kapasitelerinde de değişiklik gözlemlenir. Alexandrite Lazer Epilasyon sistemi ise çok koyu olmayan cilt tiplerinde belirli dalga boyuna sahip lazer ışınları ve dereceleri ile istenmeyen tüy problemlerinin tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaktadır.

    Alexandrite Lazer Epilasyon, kadın lazer epilasyon ve erkek lazer epilasyon işlemlerinde güvenli kullanım özelliğine sahip olan diğer lazer teknolojilerine kıyasla etkisini hızlı göstermesi ve hızlı sonuç vermesi ile oldukça avantajlıdır. Geniş ve uzun seans gerektiren bölgelerin tedavilerinde kısa süre içerisinde etkili sonuç vermesi sebebi ile tercih edilmektedir.

    Seans süreleri ve aralığı her bir kıl karakterinin, uzuma evrelerinin ve cilt renginin birbirinden farklı olması nedeni ile kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kıl yoğunluğu ve uygulama alanının genişliği, seans süresinin ve aralığının değişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak ortalama olarak 30- 40 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanan seans sürelerinde uygulanmakta olup, her bir seans aralığı ortalama 1 ay şeklindedir.