Özel Medisante Polikliniği

Cilt Bakımında En Hızlı En Etkili Yöntemler

image

Cilt Bakımında En Hızlı En Etkili Yöntemler

Yaz mevsiminin ciltte bıraktığı hasarların başında ölü hücre birikimi gelir. Ölü hücre birikimi ile ciltte oluşan, matlık, lekeler, nemsizlik, derinleşen kırışıklıklar ve yüz ovalindeki deformasyon kendisini gösterir.

Cilt bakımının yoğunlaştırıcı ve güçlendirici olarak uygulanması, bu cilt problemlerinden daha hızlı kurtulmamıza yardımcı olur. Bu blog yazımızda cilt problemlerinden daha hızlı kurtulmanıza olanak sağlayan en yeni, en hızlı ve etkili yöntemlere değindik.

Hydrafacial:

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen popüler bir cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial, cilt yüzeyinde biriken ölü hücrelerden ve yüzeysel oluşmuş güneş lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Özellikle arındırılması çok zor olan güneş kremlerinin kalıntılarını ve aşırı yağ salgısı ile dolmuş gözenekleri derinlemesine temizleyen Hydrafacial, düzenli olarak uygulandığında cildin yağ ve nem dengesini eşitler, cilt gözeneklerini sıkılaştırır, yağ butonlarının giderilmesine yardımcı olur ve ciltteki ince çizgilerin görünümünde iyileşme görülür.

Altın İğne Radyofrekans ve Mezoterapi:

Sarkmalara, kırışıklığa ve yüz ovalinin bozulmasına karşı uzun vadeli bir bakım olan altın iğne radyofrekans ve mezoterapi oldukça etkilidir. Zamanında müdahale edilmeyen yaz mevsiminden kalma cilt hasarları ciltte kalıcı sonuçlar doğurabilir. Özellikle cilt kuruluğu ya da yağ dengesizliği ciltte sarkmalara, kırışıklıklara, yüz ovalinin bozulmasına sebep olur. Altın iğne radyofrekans tedavisi bu noktada hızlı ve etkin sonuç verir. Altın iğne, epidermise zarar vermeyen cihazlı bir uygulamadır. Yaklaşık 30-40 dakika süren bir uygulama olan altın iğne tedavisi ile dermişte kontrollü tahribat yaratılarak hücrelerde yara iyileşmesi sağlanmaktadır. Altın iğne tedavisi ile cildin kolajen üretimi hızlanır. Altın iğne ile ciltte açılan kanallardan cildin yapısına uygun vitamin destekleri ile iyileşme süreci desteklenir.