Özel Medisante Polikliniği

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

image

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, genetik, yapısal ya da yaşlanma etkisiyle meydana gelen göz altı çöküklüğü ve mor halkaların ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Göz altı ışık dolgusu, hyalüronik asit içerikli bir dolgu maddesidir. Göz altı ışık dolgusu maddesi göz çevresinin yapısına uygun kıvamda ve yumuşaklıkta bir jel formuna sahiptir. Cildin nemini ve cildin elastikiyetini artırır. Problemli alanda hafif bir hacim artışı sağlayarak daha parlak bir görünüm ortaya çıkmasını sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamasının Amacı

Yaşlandıkça göz ve göz çevresi sorunları kişilerde estetik kaygı oluşturur. Yaşa ve genetik faktörlere bağlı olarak kemik ve deri altı yağ tabakasında incelme, beraberinde uyku düzensizliği, yorgunluk, alkol, sigara kullanımı, hormonel değişiklikler ve düzensiz yaşam biçimi gibi birçok etken, göz altlarında çökme, morumsu renk değişikliği ve torbalanmaya yol açabilmektedir. Göz altı ışık dolgusunu bu sebeplerden uygulanır. Göz altı ışık dolgusunun amacı dolgu maddesinin verdiği hacim etkisiyle göz altı çöküklüğünü azaltmak ve ince kırışıklıkları düzelterek çok daha genç ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarmaktır. Göz altı ışık dolgusu içerdiği aktif maddeler sayesinde göz altında morluk ve pigmentasyonu azaltmada da rol oynar.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu hafif morluk, çökme, kahverengi halkalanma, kırışıklık şikâyeti olan ve 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Göz altı ışık dolgusu, hamileler ve emzirenlere önerilmez.

Göz Altı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altı dokusuyla uyumlu hazırlanır ve içeriğinde hyalüronik asit, morlukların açılmasını sağlayan ve cildi yenileyen amino asitler, antioksidan ve vitaminler bulunur. Güçlü nem verme özelliği olan hyalüronik asit, cildin nem ve elastikiyetini artırarak deriyi sıkılaştırır ve kırışıklıkların azalmasını ve cildin canlanmasını sağlar.

Göz Altı Işık Dolgusunda Etkinlik Süresi Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, ortalama olarak 12 ay etkinlik gösterir, ancak bu süre kişiden kişiye göre de değişmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz altı dolgu uygulamasından sonra hafif bir kızarıklık ve renk değişimi olabilir. Bu kızarıklık birkaç saat içerisinde geçer. Tedavi sonrasında buz uygulaması yapılarak şişlik ve morluk gelişimi azaltılabilir. Tedavisi sonrası ilk 24 saat sıcak su banyosu yapılmamalı, ağır spor ve egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz Altı Işık Dolgusu operasyonunda kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulama süresi, aynı zaman da seans sayısı göz altı ışık dolgusu fiyatını etkileyen unsurlardandır. Göz altı ışık dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.