Özel Medisante Polikliniği

Jawline Dolgu Nedir?

image

Jawline Dolgu Nedir?

Çene Dolgusu Nedir? Jawline Nasıl Yapılır?

Çene çizgisi yüzün oranını dengeleyen ve şeklini belirten önemli bölgeler arasında kabul edilmektedir. Jawline olarak da biline çene çizgisi, yüzün şeklini belirler. Yüzün yuvarlak, kare, oval, kalp gibi yüz şekli genellikle çene çizgisine göre belirlenir. Gıdı denilen bölgeded oluşan sarkma ve kilo almaya bağlı olarak çenede görülen değişiklikler sonucu da yüz şeklinde değişmeler meydana gelebilir. Çene dolgusu denilen cerrahi ve estetik işlemi sayesinde çene hattı daha belirgin hale gelerek altın oran dengelenebilir. Hyalüronik asit dolgusu ile Jawline estetiği özellikle son zamanlarda popüler olmaya başlamıştır.


Jawline Nasıl Yapılır?

En güvenilir bileşenlerden biri olan, zaten doğal vücudumuzda bulunan cilt bakım ürünleri içinde de sık sık kullandığımız hyalüronik asit ile çeneye dolgu yapılması jawline uygulamasının temelini oluşturur.

Dolgudan öne anestezi etkili bir krem ile dolgu yapılacak bölge uyuşturulur. Sonrasında enjektör içinde hyalüronik asit çene bölgesine enjekte edilir. Jawline uygulaması ortalama olarak 15-20 dakikada tamamlanır ve hemen günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.


Jawline Kalıcı Mıdır?

Yarı kalıcı bir uygulama olan çene dolgusu/ jawline uygulaması genellikle uygulanmasına bağlı olarak kalıcılığında değişiklik gösterebilir. Ayrıca jawline uygulamasında kullanılan malzemeye ve hatta kişiye göre de değişiklik gösterir. Güzellik işlemleri tıpkı cilt bakım rutinleri gibi kişiseldir. Genel olarak bakıldığında jawline dolgusu 6 ay ile 1 seneye kadar kalıcılık gösterir. Yağ dokusu ve kök hücre ile yapılan jawline dolgusu daha uzun süre kalıcı olabilir.

Jawline Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

·         Çenenin daha keskin olmasından kaynaklı yüz şekli küçülerek daha oval bir görünüme kavuşur.

·         Çene ucu daha sivri bir şekle bürünür.

·         Hyalüronik asidin canlandırıcı ve yenileyici etkisi nedeniyle çene bölgesince ince çizgi ve kırışıklık görünümü varsa, bunlar engellenir.

·         Yüz ve gıdı arasında bir çizgi olur ve bu iki bölge birbirinden ayrılarak daha net hatlar sahip olur.

·         Dolgu yüzün genelini etkileyerek, daha canlı ve daha parlak bir cilde sahip olmanıza da yardımcı olur.

·         Gıdı probleminiz varsa, bu durum ortadan kalkar.

Jawline Dolgusu Kimler için Uygundur?

Genellikle herkes için uygun kabul edilen çene dolgusu gıdı problemi yaşıyorsanız, çok yuvarlak yüz hatlarınız varsa sizin için uygun olabilir. Çene çizgisi ve boynunuz arasında direkt bir geçiş varsa da bu arayı keskinleştirmek için jawline dolgusu deneyebilirsiniz. Tüm bunların yanında sivri bir çeneniz varsa ve bu durumdan rahatsız hissediyorsanız, çenenizi daha oval bir şekle getirmek için de çene dolgusu tercih edebilirsiniz.


Jawline Dolgusu Fiyatları

Çene (jawline) dolgu fiyatları yapılacak olan dolguda kullanılacak olan ürün türüne ve miktarına göre farklılık göstermektedir.

Her çene yapısı aynı olmadığı için çene dolgusu yapılırken kullanılan malzeme miktarı da aynı olmamaktadır. Kullanılan malzemenin miktarı bu yüzden çene dolgusu fiyatını etkilemektedir.

Çene dolgusu yaptırırken fiyattan daha önemli olan konu dolguda kullanılan malzemenin kalitesi ve dolguyu yapan kişinin tecrübesidir.

Çene dolgusu fiyatları hakkında detaylı fiyat bilgisi almak için Özel Medisante Poliklinik ile iletişime geçebilirsiniz.