Özel Medisante Polikliniği

Gençlik Aşısı Nedir?

image

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik Aşısı Nedir?

H-100 aşısı olarak bilinen gençlik aşısı, yaşlanmaya karşı mücadelede uygulanan en etkili yöntemlerden birisidir. Gençlik aşısı, yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak için uygulanan alternatif yöntemlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Gençlik aşısı cerrahi müdahale gerektirmez. Olumlu etkisini hemen görmeye başlayacağınız gençlik aşısı uygulaması ile cilt sağlıklı, parlak ve genç bir görünüme kavuşur. Bu uygulamada (IAL Sistem) saf hyalüronik asit cilde nüfuz eder. Hyalüronik asidin cilde nüfuz etmesiyle ciltte yenilenme ve sıkılaşma sağlanır. Böylece gençlik aşısı ile sağlıklı bir cilt elde edilmiş olur.  

Bebeklerin ciltleri son derece sağlıklı, canlı ve pürüzsüzdür. Bunun nedeni ise bebeklerin vücutlarında bulunan hyalüronik asit miktarının yüksek olmasıdır. Yaşlanmanın da etkisiyle vücuttaki hyalüronik asit miktarı azalır. Aynı şekilde cildin kendisini onarma ve sıkılaştırma oranında da buna paralel bir şekilde azalma görülür. Gençlik aşısı uygulaması sayesinde, cilde tekrardan hyalüronik asit yüklenir. Gençlik aşısı sayesinde cilt kendini onarma ve sıkılaştırma fonksiyonlarını yeniden devreye sokmuş olur.

Gençlik Aşısında Kullanılan Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit, belli bir yaşa kadar vücudumuzun dinç, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Eklemlerden iç organlara kadar vücudumuzun hemen her yerinde bulunan hyalüronik asit, 25-30 yaş grubundaki bireylerde yavaş yavaş azalır. Bu durum, yaşlanma adı verilen süreçtir. Vücuttaki hyalüronik asit miktarının azalması; parlaklık, esneklik, onarım ve toleransın da azalması anlamına gelir. Gençlik aşısı uygulaması sayesinde vücudun kaybettiği hyalüronik asidi tekrardan kazanır.

Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gençlik aşısı, cildinde yaşlanma belirtileri görülen ve cildi zarar görmüş bireylere, belirlenen miktar ve aralıklarla hyalüronik asit uygulama işlemi olarak tanımlanabilir. Bu yöntem sorunlu bölgelere uygulanmaktadır. Ayrıca sigara, alkol, akne, güneş ve solaryum gibi sebeplerle zarar görmüş ciltlere sahip bireylerin diğer tedavilerine ek olarak gençlik aşısı tedavisinden yararlanmaları, tamamlayıcı görevi görür.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısı (IAL Sistem), 20 yaş üzerindeki tüm cilt tiplerine uygulanabilen bir yöntemdir. Yüz, el, boyun ve dekolte gibi bölgelere sıkça uygulanan gençlik aşısı, uygulandığı bölgelerdeki sorunları çözme bakımından oldukça etkili bir uygulamadır. Gençlik aşısı uygulamasının en yaygın ve önemli kullanım alanı, anti-aging olarak bilinir.Yaşlanmanın cilde yansıyan olumsuz etkilerini azaltmak için uygulanan gençlik aşısı, önleyici ve tamamlayıcı bir anti-aging (yaşlanma karşıtı) bir tedavidir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamaları için standart bir uygulama protokolü bulunmamaktadır. Hastanın ihtiyacı ve doktorun tedavi planlaması, bu noktada kilit rol oynamaktadır. Ancak gençlik aşısı uygulaması, genellikle 10-15 gün arayla uygulanır ve 2-3 seans şeklinde ilerlenir. Gençlik aşısı (H-100) aşısı uygulaması iğnelerle yapılan bir işlemdir. Bu nedenle gençlik aşısı işlemi öncesinde, hastanın herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi için uyuşturucu krem uygulanır. Bu uygulamanın akabinde enjeksiyon gerçekleştirilir. Gençlik aşısı sonrası uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Hatta nadir de olsa morluklar meydana gelebilir. Ancak bunlar 2-3 gün içinde kaybolur. Gençlik aşısı uygulaması etkisini, ortalama 5 gün içinde göstermektedir. Gençlik aşısı uygulamasından sonra cilt, canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. 

Gençlik aşısının dolgudan farkı nedir?

Hyalüronik asit, genellikle estetik uygulamalarda kullanılır; özellikle de dolgu amaçlı uygulamalarda sıkça tercih edilir. Hyalüronik asit, dolgu maddeleri arasında en güveniliridir. Gençlik aşısı ve dolgu işlemleri arasındaki fark ise dolguların ömrünü uzatmak için uygulanan çapraz bağlarının bulunmamasıdır; saf halde olduğu için dermiste yayılır, kitle etkisi oluşturmaz ve su tutma özelliği sayesinde cildin canlanmasını sağlar. Gençlik aşısı böylece, daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Gençlik aşısının faydaları nelerdir?

Gençlik aşısı, enjeksiyona bağlı hafif kızarıklıklar haricinde hiçbir reaksiyona ve yan etkiye neden olmaz. Gençlik aşısı enjeksiyonu sonrası görülebilecek morluk ve kızarıklıklar da çok kısa sürede kaybolur. Gençlik aşısı, ciltte bulunan hyalüronik asit ile aynı molekül yapısına sahip olduğu için son derece güvenlidir. Gençlik aşısı yöntemi sayesinde, cildiniz çok daha parlak, dinç ve canlı bir görünüme kavuşur.

Gençlik aşısı zararlı mıdır? Herhangi bir yan etkiye neden olur mu?

Gençlik aşısı uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece iğne ile enjeksiyon yapılan bölgede çok hafif kızarıklık meydana gelebilir; bu kızarıklık da en geç 2-3 gün içinde kaybolacaktır.

Gençlik Aşısı Fiyatları

Güncel gençlik aşısı fiyatlarınızı kliniğimizle iletişime geçerek öğrenebilir; gençlik aşısı fiyatları ve gençlik aşısı uygulamaları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.